World of Warcraft

The Nexus

The Nexus

Modrý dračí aspekt, Malygos, byl před věky jmenován titány jako strážce magie. Víc než o deset tisíc let dříve, sledoval s hrůzou, jak Deathwing zničil modrou letku. Malygos se vydal k jeho doupěti aby pomstil Deathwingův hrozný zločin.

Jen v poslední době se Malygos plně vracel k jeho myšlenkám. Rychle zhodnotil stav magických záležitostí v Azerothu a došel k smutnému závěru, že budou mít vliv na celý svět. Obviňoval obyvatele Azerothu za nebezpečný vývoj a jejich touhu po magické moci.

Rozhodl se předejít katastrofě, a proto se Malygos rozhodl, že zlá magie musí být zadržena nějakými prostředky. A tak se velký aspekt se obrátil k Arcanomiconu, mapě zobrazující cesty magické energie po celém světě. Malygos dostal Arcanomicon před mnoha lety jako dárek od titána Norgannona. Mapa byla po celou tu dobu kontrolována a doplňována modrými draky zašel za titánem Norgannonem a Arcanomiconem a požádal je o radu. Malygos byl informován o sledování a kontrolování titánů modrými draky po celé ty dlouhé roky Malygosova odloučení.

Nyní když Malygos je dostatečně informován, má za úkol odklonit magickou moc, která proběhne pod zemí k jeho domácí základně v Northrendu. Energie jsou soustředěné přes spojité vzestupné prsteny do Netheru. Odklonění magické energie mělo hrozné následky, zemská kůra se otevřela a vznikly nestálé trhliny.

Malygos odčerpal magii a vstřebal ji, což nezůstalo nepovšimnuto smrtelníky. Slábnoucí členi Kirin Tor, elity Dalaranských kouzelníků, ti přísahali, že budou bojovat proti Malygosovi do hořkého konce. Ve skutečnosti, své slábnoucí síly použili k přenesení celého města Dalaran a nechali ho vznášet se nad Northrendem. Odtud se připravují na jejich další krok, boj proti Lich králi, a nevyhnutelný konflikt s Malygosem.

Nicméně, ne všichni Kirin Tor se spojili. Několik členů si zvolilo mír s Malygosem v nadějích udržet si moc. Přeměněni a posilněni samotným Malygosem, mají tito magičtí lovci úkol, zničit kouzelné artefakty; zabít nebo uvěznit jednotlivce, kteří cvičí kouzla bez Malygosova povolení; a pomáhat v odkloňování magie na Northrend.

Čím dál tím častější militaristické metody modré letky byly odsouzené červenou dračí letkou. Naplněni novými silami se členové červené letky rozhodli neutralizovat Malygose za každou cenu. Za tímto účelem se spojili s Kirin Tor a snaží se shodit Malygosovu zničující nadvládu.

Strany byly zvoleny; bitevní linie rozdělené. Jediná otázka, která nyní zůstává je...

Kdo vyhraje?