World of Warcraft

Dragonbight

Dragonblight
Po tisíciletí byl Obrovský Dragonflight srdcem Northrendu. Husté lesy zde obklopují rozsáhlé nehostinné arktické planiny, plné masivních, blýskajících se kostí zhynulých draků.

Uprostřed těchto mrazivých pustin se vypíná Wyrmrest Keep, stavba, o které se trvdí, že byla postavena mocnými titány, krátce po vzniku Azerothu. Mnoho legend vypráví o tom, jak bylo pět velkých Dračích Aspektů požehnáno mezi zdmi této bašty, aby dohlíželi na vznikající svět. Snad proto mnoho draků ke konci svého života přilétá do Dragonblightu.

Wyrmrest Keep ke obklopen pěti majestátními dračími svatyněmi: červenou, bronzovou, zelenou, modrou a černou, každou požehnanou silou příslušné letky. V nedávných dobách se Scourge přemístila k těmto svatyním a pokouší se získat nové druhy nemrtvých draků na pomoc Králi Lichů.

Alexstrazsa, Červený Dračí Aspekt, začala verbovat hrdiny na pomoc v boji proti Scourge, zatímco taunkové a tuskarrové vedou jejich vlastní zoufalé bitvy proti nemrtvým. Scarlet Onslaught, jednoho času Scarlet Crusade, přijeli do Northrendu s nadějí na vítězství v jejich nadcházejícím tažení proti Králi Lichů a jeho posluhovačům.

Jak Horda, tak i Alliance si začali v Dragonblightu budovat zázemí se vzláštním zájmem hlavně o zatarasený vtup do Icecrown, Angrathar the Wrath Gate. Obě strany se připravují na válku, které nevyhnutelně povede až do sídla Krále Lichů samotného.

Bezprostřední nebezpečí v Dragonblightu nehrozí jen od Arthase, ale také od Modré Dračí Letky. Odhodlaný ovládnout všchnu existující magii pro jeho vlastní účely vydal Malygos, Modrý Dračí Aspekt, rozkaz své letce, aby použila obrovské stroje, k tomuto účelu klíčové. Mnoho obyvatel Northrendu věří, že cílem těchto hrozivých strojů je přeskupit cesty, kterými zemí proudí magická energie. Pokud je to pravda a Malygosovi se podaří dosáhnout svého cíle, může to vše vyústit v magickou a ekologickou katastrofu, která neohrozí jen stabilitu Northrendu, ale rovnováhu celého světa.

Zde naleznete krátké video ukazující Dragonblight přímo ve hře!