World of Warcraft

Dalaran

Dalaran

Magické město Dalaran bylo druhým městem lidu Arathor, postavené mágy, kteří si připadali příliš omezení ve svých studiích ve Stromu, nyní známém spíše jako Stromgarde. Proslavilo se jako hlavní místo magických studií mezi rasami Alliance. Řád Kirin Tor dohlížel na zkoumání tajemna a na ochranu a rozšiřování sbírky kouzelných děl a artefaktů. Dalaran byl domovem mnoha slavných kouzelníků té doby, jako byli Antonidas, Arugal, Kel'Thuzad, Jaina Proudmoore, Khadgar a Rhohin.

Po drancování města během Třetí Války se Arthasovi a Kel'Thuzadovi povedlo přivolat do města Archimonda, který celé město rychle zdecimoval. Nicméně, skupina vedená Lordem Garithosem vybojovala zpět ruiny a zbývající členové Kirin Tor se ihned pustili do znovu vybudování jejich milovaného města. Uzavřeli ho do bubliny, která deformovala čas a prostor, a tak zabránili dalšímu napadení.

S rýsující se hrozbou Malygose a Modré Letky, Kirin Tor v čele s Rhoninem narychlo použili ohromnou magickou energii a přesunuli Dalaran do Northrendu, kde se vznáší kousek na sever od Dragonblightu, v Crystalsong Forest. Po přemlouvání Jainy se rozhodli odložit stranou rozdíly mezi nimy a Hordou - Dalaran bude sloužit jako základna obou frakcí, pro útoky na Nexus a možná i samotné sídlo Krále Lichů.

Stejně jako Shattrath City, Dalaran nebude mít Aukční dům, nebo trenéry povolání. Bude rozdělen na části Hordy a Alliance, podobně jako je tomu u frakcí Aldor a Scyers v Shattrathu. Plánuje se také jedna nebo dvě instance pro Dalaran, ale podrobnosti nejsou zatím známy.  • Galerie používá preload obrázků, proto může načítání stránky trvat déle než obvykle, hlavně u pomalejších připojení. Po načtení vás ale čeká nerušené prohlížení screenů.
  • V galerii se můžete pohybovat buď kliknutím na obrázky, šipkami na klávesnici, nebo spustit SlideShow a jen sledovat.