World of Warcraft

Zul'Aman

Zul'Aman

Zul'Aman

Lokace: Ghostlands
Maximalní počet hráčů: 10
Level range: 70+
Zkratka pro dungeon: ZA

V dávných dobách ovládali Lesní Trollové obrovskou část území Lordaeronu. Jejich království se nazývalo Zul'Aman, to území, které dnes známe pod názvem Zul'Aman je jen malou částí jejich impéria, právě toto území bývalo centrem jejich moci. Před mnoha staletími se vznešení elfové a lidé rozhodli ukončit nadvládu Lesních Trollů a dovést je k zániku. Povedlo se jim to, až na to malé území na severu Lordaeronu. Odtud nyní, po mnoha letech žití v postraní, vedou své útoky. Zabíjejí vše živé i nemrtvé v okolí, co není troll, nebo spřízněné lesní stvoření, vykonávají rituály voodoo a vyvolávají zapomenuté lesní bohy.

Požadavky

Pro vstup do dungeonu není třeba plnit questy, nebo mít reputaci s určitou frakcí. Jen je potřeba mít level 70 a do dungeonu může vstoupit raid o maximálně 10ti hráčích.

Bossové

Nalorakk

Nalorakk

Nalorakk je pánem medvědů, je prvním ze čtyř zvířecích bossů v Zul'Amanu. Má přibližně okolo 1,7 milionu životů.

Nalorakk během souboje mění svou podobu, chvíli je trollem, chvíli bojuje jako medvěd. Pro každou formu by měl být zvláštní tank. Když je boss ve formě trolla, nemusejí healeři tolik healovat a mohou si šetřit nebo doplnit manu. Nalorakk používá tyto dvě ability:

 • Mangle: Všechna krvácení způsobí cíli o 100% více poškození.
 • Surge: Něco jako Charge, Nalorakk naběhne a dá přibližně 1500 poškození do plátové zbroje a asi 3-4 tisíce do zbroje látkové.

Jakmile Nalorakk změní podobu, musí hned nastoupit druhý tank a přebrat si agro. V této formě udílí dva druhy krvácení, proto se healeři musí snažit aby měl tank pořád plné životy. Tank také musí být připraven použít potiony, healstony nebo shieldwall, kdykoliv dá Nalorakk silence healerům. Jako medvěd používá tyto ability:

 • Lacerating Slash: Krvácení. Každé 2 sekundy 1735 životů po dobu 18 sekund.
 • Rend Flesh: Krvácení. Každou vteřinu 2335 životů po dobu 5 vteřin.
 • Deafening Roar: Udělí 1235 až 1365 fyzického poškození a dá nepřátelům silence na 2 sekundy.

Pauldrons of Primal Fury
Shoulder, Mail
Fury
Off-hand Fist Weapon
Mask of Introspection
Head, Plate
Robes of Heavenly Purpose
Chest, Cloth
Fury of the Ursine
Wrist, Cloth
Bladeangel's Money Belt
Waist, Leather
Jungle Stompers
Feet, Plate
Badge of Justice
Token
Formula: Enchant Weapon - Executioner

Halazzi

Halazzi

Halazzi je pánem rysů, je druhým ze čtyř zvířecích bossů v Zul'Amanu.

Boj s Halazzim se skládá ze 3 částí. V první části je hlavním úkolem tanka a off-tanka udržet se na vrcholu s threatem, jelikož Halazzi používá abilitu Saberlash. Také každou chvíli získává buff, který zvyšuje rychlost jeho útoku.

 • Saberlash: Dá dohromady 12k poškození dvěma hráčům, kteří mají nejvíc threatu, proto je důležité mít i druhého tanka.

Druhá fáze boje nastává, jakmile má Halazzi 75%, 50% a 25% životů. Při každé změně podoby udělí 4k poškození všem v okolí a přestane používat Saberlash. Tato fáze končí, když Halazzimu zbude jen 20% životů. V tuto chvíli se přemění zpět a boj pokračuje tam kde skončil před jeho proměnou, Halazzi získá zpět i životy, které měl před proměnou.

Během druhé fáze se Halazzi přemění zpět do trollí podoby a vyvolá Spirit of Halazzi. Troll by měl být off-tankován, zatímco se raid soustředí na totemy a Spirit of Halazzi, jakmile je Spirit dole končí druhá fáze.

 • Corrupted Lightning Totem: Totem, který má málo životů a musí být zničen okmažitě jak to bude možné. Dává 5k poškození a má řetězový efekt.
 • Flame Shock: Ubere 5k životů, a poté tiká za 4k. Dispell hned jak to půjde.

Třetí a poslední fáze boje nastává, když se Halazzi promění naposledy zpět do své základní podoby a má 25% životů. Tato část boje je stejná jako první část, akorát Halazzi se rozzuří, začne používat více totemů a bude udílet o hodně větší poškození. Celý raid musí být v tuto chvílí ve střehu a snažit se pána rysů zabít co nejrychleji.


Avalanche Leggings
Legs, Mail
Robes of Departed Spirits
Chest, Cloth
The Savage's Choker
Neck
Shimmer-pelt Vest
Chest, Leather
Shoulderpads of Dancing Blades
Shoulder, Leather
Skullshatter Warboots
Feet, Plate
Spaulders of the Advocate
Shoulder, Plate
Badge of Justice
Token

Akil'Zon

Akil'Zon

Akil'Zon je pánem orlů, je třetím ze čtyř zvířecích bossů v Zul'Amanu. Má přibližně okolo 1,3 milionu životů.

Akil'zon bude během souboje udílet hlavnímu tankovi přibližně 2500 poškození, a také bude používat Call Lighting. Raid by se měl ze začátku boje rozestoupit od sebe, aby se zabránilo použití Static Disruption na hodně hráčů najednou. Healeři se musí snažit, aby všichni členové raidu, měli neustále plné životy, kvůli použití kouzel Static Disruption a Gust of Wind.

Každých 45-60 sekund bude Akil'zon používat abilitu Electrical Storm. Tomu předchází začátek deště a v chat logu se ještě objeví "An electrical storm appears!", takže raid má čas se připravit a jít na jedno místo. Jiným indikátorem může být, že Akil'zon vystřelí vibrující fialový blesk, proti některému hráči, hráč se zvedne do vzduchu a zůstane bezmocně stát ve středu bouřky. Kde se bouře objeví poznáte podle temného místa na zemi. Všichni, včetně hlavního tanka se musí do toho místa přesunout, nebo se aspoň dostat co nejblíže k němu. Electrical Storm je kouzlo, které musí být udržované (channeled), takže se snažte na Akil'zona i nadále útočit.

Až bouřka skončí, zase se rozestupte stejně jako na začátku boje. Akil'zon si přivolá Soaring Eagles na pomoc. Tito orlové udílí asi 1500 poškození, proto je dobré zničit je jak nejrychleji to jde. Doporučenou strategií je mít shamana, který bude používat Chain Lighting a poté je dorazit warlockovým Seed of Coruption.

Seznam Akil'zonových abilit a kouzel:

 • Summon Amani Eagle: Vyvolá si na pomoc Soaring Eagles.
 • Static Disruption: Způsobí 3500 nature poškození cíli, a těm kdo stojí poblíž cílového hráče. Také způsobí debuff, který zvýší udílené poškození cíli o 25% po dobu 20 sekund.
 • Call Lightning: Způsobí 3500 až 4000 poškození.
 • Gust of Wind: Vymrští hráče do vzduchu. Při dopadu navíc způsobí poškození rovnající se polovině hráčovo maximálních životů.
 • Electrical Storm: Kouzlo, které musí být udržované (channeled) a vyzvedne nějakého hráče do vzduchu a nad ním spustí bouři. Bouře poté trefí každého hráče, který nestojí pod ní, každou sekundu. Každý útok způsobuje více poškození, od prvního za 800 - 1200, až po poslední za 3200 - 4800 nature poškození. Bouře trvá 7-8 vteřin a objevuje se každých 45-60 vteřin.
 • Rage Timer: Po téměř 8 minutách boje se Akil'zon rozzuří a bude udílet o 500% větší poškození. Musí být zabit dřív než se to stane.

Akil'zon's Talonblade
One-hand Sword
Amani Punisher
Main-hand Mace
Bloodstained Elven Battlevest
Chest, Plate
Brooch of Nature's Mercy
Neck
Chestguard of Hidden Purpose
Chest, Plate
Mojo-mender's Mask
Head, Mail
Pauldrons of Stone Resolve
Shoulder, Plate
Signet of Ancient Magics
Finger
Formula: Enchant Weapon - Executioner
Badge of Justice
Token

Jan'Alai

Jan'Alai

Jan'Alai je pánem jestřábů, je čtvrtým, posledním ze čtyř zvířecích bossů v Zul'Amanu.

Jan'Alai ovládá ohnivou magii, takže je dobré se na boj vybavit věcmi s resistencí na ohnivé poškození. Nachází se na vrcholu kamenného oltáře, ze kterého vedou 2 dřevěné mosty. Na konci těchto mostů se nacházejí hnízda s jestřáby, Jan'Alai přibližně každou minutu přivolá dva posluhovače, kteří přiběhnou přes mosty a vyvolají několik Amani Dragonhawk Hatchling, pokaždé jich bude víc a víc. Zmrazte je a rychle zabijte, nejlépe to provedou mágové, warloci s AoE spelly.

Jan'Alai také teleportuje asi každých 30 sekund celou partu k sobě a začne střílet ohnivé koule všude kolem, nyní je vaším úkolem vzdálit se od těchto bomb, které během chvíle vybouchnou a udělí poškození každému kdo stojí v okolí 5 yardů. Během této doby začnou hořet všechny únikové cesty, takže musíte zůstat poblíž Jan'Alaie, což podstatně stěžuje unikání před bombami.

Když bude na 75% z celkového zdraví, rozzuří se a bude způsobovat o 50% větší poškození a jeho útoky budou navíc o 50% rychlejší a na 35% životů vyvolá Amani Dragonhawk Hatchling ze všech zbývajících vajec.

Seznam Jan'Alaiových abilit a kouzel:

 • Flame Breath: Ohnivý dech. Ubere 4000 životů hráčům v plátové zbroji a 5500 životů hráčům ve zbroji látkové.
 • Vyvolá dva přisluhovače, kteří probudí několik Amani Dragonhawk Hatchling, pokaždé jich bude víc a víc. Opakuje každou minutu.
 • Jan'Alai začne okolo sebe střílet ohnivé koule, které během chvíle vybuchnou a udělí poškození každému v okolí 5 yardů.

Arrow-fall Chestguard
Chest, Mail
Bulwark of the Amani Empire
Shield